Aktualności

 
 W dniach 24- 26 maja 2019r. w podwarszawskich Laskach odbyły się międzynarodowe warsztaty formacyjne małżeństw i kapłanów odpowiedzialnych za „Wieczory dla Zakochanych” – gałąź pracy Spotkań Małżeńskich, zajmującą się przygotowaniem do sakramentu małżeństwa. W spotkaniu tym uczestniczyli animatorzy Spotkań Małżeńskich z Anglii, Białorusi, Łotwy, Polski, Rosji i Ukrainy.

więcej...

 Z wstępnie opracowanych ankiet jakie zostały nadesłane ze wszystkich Ośrodków  Spotkań Małżeńskich w Polsce wynika, że w roku 2018 odbyło się  99 rekolekcji  podstawowych, w których uczestniczyły po raz pierwszy  1272 małżeństwa. Ponadto odbyło się 16 weekendów rekolekcyjnych pogłębiających, w których wzięły udział 203 małżeństwa.  Zostało przeprowadzonych 30 serii Wieczorów dla Zakochanych, w których uczestniczyło 590 par przygotowujących się do małżeństwa oraz 32  Rekolekcji dla Narzeczonych z udziałem 603 par. 

Odbyło się także  12 warsztatów dla animatorów. Warsztaty te mają na celu podniesienie kwalifikacji prowadzących Spotkania Małżeńskie. Mają charakter formacyjny, pogłębiają rozumienie duchowości, charyzmatu i misji Spotkań Małżeńskich.

Na zdjęciu: jeden z warsztatów dla animatorów.

więcej...

Irena i Jerzy Grzybowscy zostali odznaczeni papieskim medalem „Pro Ecclesia et Pontifice”. Uroczystość wręczenia medalu przez metropolitę warszawskiego kard. Kazimierza Nycza odbyła się 19 lutego 2019 w Domu Arcybiskupów Warszawskich.

- Odbieramy to odznaczenie jako wyróżnienie dla wszystkich animatorów Spotkań Małżeńskich. Nie byłoby tego odznaczenia, gdyby nie wasze zaangażowanie we wszystkich krajach. Warto, żebyśmy wszyscy razem jeszcze raz zobaczyli, jak Spotkania Małżeńskie są ważne dla ludzi, dla Pana Boga, dla Kościoła. I żeby było coraz więcej tych, którzy wybiorą dialog jako swoją drogę i będą rozszerzać misję Spotkań Małżeńskich, pokonując wszystkie trudności zewnętrzne i wewnętrzne. Niech to będą nasze życzenia dla Was wszystkich z tej okazji!  - powiedzieli m.in. Irena i Jerzy Grzybowscy podczas uroczystości.

więcej...

 

 

 Na całym świecie niemal równocześnie odbywają się różne „Spotkaniowe” wydarzenia. W lutym Rekolekcje dla Małżeństw, Wieczory dla Zakochanych, spotkania porekolekcyjne odbywały się od Irkucka na Syberii po Los Angeles w Kalifornii. Dlatego ktoś powiedział, że nad Spotkaniami Małżeńskimi nie zachodzi słońce. Zapraszamy do zapoznania się z niektórymi z tych wydarzeń.

więcej...

 

W dniach 8-10 lutego odbyło się w Laskach k. Warszawy międzynarodowe warsztaty dla liderów Spotkań Małżeńskich. Miały charakter rozszerzonego zebrania  Zarządu Dzieła. Uczestniczyły w nich 44 osoby z Anglii, Białorusi, Litwy, Łotwy, Polski, Rosji i  Ukrainy. Jako kluczowe słowa tego spotkania przyjęliśmy MISJA, WIZJA I STRATEGIA  To są słowa kluczowe dla  funkcjonowania każdej instytucji, każdego zarządu. Misja mówi o tym, po co istniejemy i czym się wyróżniamy. Wizja to  koncepcja rozwoju organizacji, a strategia nakreśla najważniejsze kierunki rozwoju i sposób realizacji tych planów.

więcej...

Strona 1 z 25  > >>